Emigranti kosovar dhunon seksualisht në mes të ditës një punonjëse banke, “performon” përpara kamerave

Një punonjëse në një bankë investimesh ka rënë preh e dhunës seksuale të një emigranti kosovar. Ngjarja e pakëndshme ka ndodhur në Londër ku mësohet se Jeton Lama, 25 vjeç, e gjurmoi 23- vjeçaren dhe pasi e kapi me forcë, e futi në një qoshe të një rrugice, ku dhe e përdhunoi.

Ajo tentoi të rezistonte por ai i vuri dorën në gojë që të mos fliste duke e kërcënuar: “Nëse ulëret, do të vras. Thjesht dua të bëj seks me ty. Boll ulërite, k….. Do të mabroj punë më pas do të vras nëse bërtet”
Por e gjithë skena është regjistrua nga kamerat.. Pasi mbaroi, ai bleu një petull dhe një gazetë dhe u largua për në metro për të arrestuar tre ditë më pas. Vjet në shkurt ai ishte dënuar me 600 sterlina pasi kishte goditur me grusht ish- të dashurën e tij ndërsa këtë radhe gjykata e dënoi me tetë vite burg./alb-observer.com/