Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës shqiptare Roland Trebicka

Është ndarë nga jeta ditën e sotme aktori i madh i skenës shqiptare, Roland Trebicka.
Trebicka me artin e tij mallëngjeu dhe bëri krenar miliona shqiptar. Roland Trebica i ofroj aq shumë artit shqiptar, saqë e ngriti atë në një nivel më të lartë, pisi Trebicka luante me shpirt dhe me dashuri.
Aktori i madh vitet e fundit vuante nga një sëmundje e rënë. Për këtë ai mori një sërë kurash, madje në vitin 2011 u shtrua dhe në një klinikë të specializuar në Parisë për të luftuar kancerin në mushkri.
Fatkeqësisht, Trebicka ditën e sotme u nda nga jeta, por vepra e tij do të mbetet e pavdekshme.
Stafi i Albania Observer përcjell ngushëllimet më të sinqerta për familjen e aktorit të madh.
U preftë në paqe!