Si të heqim njollat e kuqe në fytyrë

Po kërkoni receten magjike për të eleminuar prezencen e njollave të kuqe në fytyrë? Mos u shqetesoni, ne kemi gjithnjë zgjidhje për problemin tuaj. Përbërësit; 1 lugë krem qumështi 1 lugë vaj ulliri 3 lugë gjelle lëng portokalli Përgatitja; Marrim portokallin, e shtrydhim dhe i marrim gjithë lëngun. Hedhim lëngun e portokallit në një tas dhe shtojmë me radhë kremin e qumështit dhe vajin e ullirit. I përziejmë gjithë përbërësit së bashku deri sa të krijohet një masë e njëtrajtshme, pastaj e vendosni në fytyrë. E lini masken të qëndrojë mbi lëkurë 15 minuta, pastaj shperlani fytyren me ujë të vakët.