Gropos të dashurin pasi “e vret”, ai del nga varri pas 17 orësh

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbarë opinionin public në shtetin e Mina në Brasil. Mediat vendase raportojnë se 25 vjecarja Graciela Tomaz pas një zënke ka qëlluar me mjete të forta të dashurin e saj një vit më të vogël Josi RobertoPereira dhe më pas due e kujtuar të vdekur e ka varrosur në një gropë në kopështin e saj. Megjithatë pas 17 orësh 24 vjecari është përmendur dhe ka arritur të dalë nga gropa e cila ishte e cekët. Ai shkoi drejt e në polici ku denoncoi të dashurën. “Gracile Tomaz është një femër e fortë dhe sipas të gjitha gjasave ajo ia ka dalë e vetme për të kryer krimin “, ka thënë për mediat një zyrtar I policisë.
Megjithatë edhe i dashuri nuk doli paq nga kjo punë sepse u arrestua pasi rezultonte person I shpallur në kërkim./alb-observer.com/